انواع راه های درمان نازایی با فلوشیپ نازایی

18 آبان 1399

فلوشیپ نازایی دوره ای است که برای افزایش و مهارت متخصصین در تمام دوره های پزشکی گذارده اند. همانطور که فارغ التحصیلان رشته های ریاضی و فیزیک و مهندسی که باید یک دوره ی کار آموزی بگذرانند؛ فارغ التحصیلان دوره ی تخصص نیز می بایست چنین دوره ای را تحت عنوان فلوشیپ نازایی بگذرانند. در ادامه با یکی از بهترین فلوشیپ نازایی در تهران آشنا شوید.

به کسی که دوره فلوشیپ را بعد از فارغ التحصیلی در تخصص نازایی می گذراند، فلوشیپ نازایی گویند.

جایگاه بهترین فلوشیپ نازایی در تهران

امروزه به دلیل مشکلات فراوان در زاد و ولد جامعه و کشور و رو آوردن دوباره به سیاست هر چه بیشتر زاد و ولد به علت پیر شدن جمعیت کشور در چند دهه ی آینده و به خصوص به خطر افتادن نسل جوان جامعه، نقش متخصصین نازایی و فلوشیپ های نازایی بسیار مهم و تعیین کننده است.

همانطور که گفتیم به علت پیر شدن جمعیت کشور نقش کسانی که در حوزه ی نازایی شاغل هستند، بسیار مهم است که باید به این مبحث توجه داشت که هر متخصص نازایی و به طبع فلوشیپ نازایی که تازه هم قصد شاغل شدن و کسب مهارت در این حرفه را دارد. برای آینده ی مملکت تعیین کننده است، باید توجهی شایسته و بایسته از سوی تمام مسئولین به تمام این متخصصین و به خصوص فلوشیپ های نازایی شود.

اهمیت فلوشیپ نازایی

  • چون چیزی که مشخص و روشن است، توجه به فلوشیپ نازایی می تواند در رسیدن به اهداف بلند در آینده امری کاملا به جاست.
  • مشکل پیری جامعه امری خطرناک و خطرآفرین برای تمامی قسمت های کشور است و می تواند برای تمام قسمت های مملکت فلج کننده باشد و به دنبال آن دچار مشکلات عدیده ی زیادی کند.
  • پس هرگز نباید مشکل پیری جمعیت را دستکم گرفت، از شرایط بسیار کابوس بار برای یک مملکت می تواند از دست رفتن جوانی جمعیت یک کشور باشد و در عوض آن پیری جمعیت است که متاسفانه برای ایران این حالت قریب الوقوع است، و تنها راه پیشگیری از آن مبارزه با مشکل نازایی و توجه به فلوشیپ نازایی است.
  • در حقیقت برای جلوگیری از پیری جامعه و جوان گرایی جمعیتی به توجهی شایسته و بایسته به نازایی و متخصصین آن بوده که شرایطی عالی و ایده آل برای ارتقای مهارت آنان فراهم کنید.
  • به واقع یک مملکت با فراهم سازی شرایطی مناسب برای فلوشیپ های نازایی  این امکان را برای خود فراهم می سازد که سرمایه گذاری خاصی روی جوانی جمعیت خود کند و طبیعتا هر کشوری با دارا بودن از شرایطی مناسب برای فلوشیپ هایش این امکان را برای بهره مندی از متخصصین بالغ تری از رشته های پزشکی ایجاد می کند.

معرفی دوره تخصص نازایی

فلوشیپ یکی از دوره های تخصصی دوره ی پزشکی بوده است که با دوره ی فوق تخصص پزشکی خیلی تفاوت داشته است. فلوشیپ برای کسانی است که دوره ی تخصص را طی کرده اند و برای کسب مهارت بیشتری ویا به عبارتی آماده کردن خود برای اشتغال هستند و فقط نیاز به کسب تجربه عملی برای شاغل شدن از طریق مدرک تخصصی خود هستند وبرای این کار فقط باید کمی تجربه کسب کنند.

مدت کسب این دوره و یا تجربه عملی بین سه ماه تا دو سال طول می کشد، درصورتی که کسانی که قصدگذر کردن دوره ی فوق تخصص را دارند یا در این دوره مشغول هستند، فقط ادامه تحصیل می دهند و از دوره ی اشتغال به دور هستند.

اما فلوشیپ ها بعد از طی دوره ی خود می توانند به را حتی با تجربه ای که کسب می کنند، شاغل شوند. به همین دلیل دوره تکمیلی تخصص نازایی یا فلوشیپ نازایی از اهمیت ویژه ای برای جامعه پزشکی برخوردار است و بی توجهی به این قشر در وضعیت کنونی مه کشور به سمت پیری جمعیت می رود، اشتباه بزرگی و برابر با خسارات سنگین برای کشور خواهد بود.

متخصصین نازایی امروزه در جامعه ی ما نقشی بسیار حیاتی دارند. آنها با طی دوره ی شناسایی علل نازایی در ابتدا، سپس اقدام به درمان نازایی کرده و سعی می کنند که این مشکل را هر چه سریع تر رفع نمایند.

آیا نازایی درمان دارد؟

شاید اولین مطلبی که در مورد متخصصین نازایی مطرح می شود، این است که فلان متخصص آیا توان درمان کردن من را دارد یا خیر؟

در گذشته در صورتی که مشکل نازایی برای کسی پیش می آمد فقط این سوال مطرح می شد که آیا نازایی اصلا درمان دارد؟

که این خود نشان می دهد که از گذشته تا به الان تخصص نازایی بسیار گسترش یافته است و پیشرفت بسیاری داشته ایم. امیدهای بسیار زیادی به طبع برای رفع این مشکل و بیماری برای هر خانواده ای که با آن روبه رو است، ایجاد شده است.

درحقیقت نازایی یا نا باروری نوعی بیماری است که امروزه به سادگی می توان آن را درمان کرد.

به همین علت انتخاب بهترین فلوشیپ نازایی در تهران از دیگر فلوشیپ ها مهم تر بوده است و طبیعتا کسب مهارت و  تجربه برای متخصصین نازایی در دوره ی فلوشیپ می تواند کمک بسیاری به آنها در آینده چه برای خود چه بیماران کند.

متخصصین نازایی در دوره ی فلوشیپ با کسب مهارت تجربی و درمان بیماران به شکل مستقیم خود را به عنوان متخصص به کل کشور برای درمان نازایی معرفی میکنند و خود را در همسایگی اشتغال در بیمارستان ها و یا مطب ها می بینند.

می توان علل بیماری ناباروری در زنان به سه دسته ی رحمی، لوله ای و تخمدانی تقسیم کرد.

راه های درمان نازایی

از شایع ترین درمان ناباروری آی وی اف است و سه نوع روش درمانی برای ناباروری وجود دارد، به نام های دارویی که راحت ترین روش درمانی برای بیمارانی که نیاز به روشهای دیگر ندارند و یا به عبارتی بیماری آنها حاد نیست.

نوع دیگر روش درمانی جراحی است که در بسیاری موارد هم جوابگویی سریع دارد.

نوع دیگر آن درمان پیشرفته ناباروری است. در صورتی که روش های درمانی کمکی به حل مسئله نکند، پزشکان به درمان پیشرفته ناباروری روی می آورند.

متخصصین نازایی در دوره ی فلوشیپ برای درمان انواع بیماریهای ناباروری و  مرتبط با نازایی به کسب مهارت و تجربه در عمل به عهد پزشکی خود می پردازند.

بعضی از بیماران وقتی که برای بیماری خود به بیمارستان یا مطب برای رجوع به متخصص نازایی می روند، وقتی که اسم بهترین فلوشیپ نازایی در تهران را می شنوند، آن محل را ترک می کنند و به سراغ پزشکی دیگر می روند. در صورتی که بدون اینکه توجه به این مطلب داشته باشند که همیشه در کنار یک فلوشیپ نازایی یک متخصص نازایی هم وجود دارد و  همیشه یک متخصص با تجربه در کنار یک فلوشیپ کار می کند.