دکتر زنان خوب در تهران

22 دی 1399

این مقاله به بررسی دکتر زنان خوب در تهران می پردازد.از لحاظ تاریخی و در حال حاضر، در بسیاری از نقاط جهان، مشارکت زنان در حرفه پزشکی (به عنوان مثال پزشکان یا جراحان زنان) به طور قابل توجهی افزایش یافته است. با این حال، تمرین رسمی زنان در زمینه پزشکی مانند نقش مراقبت از بیمار و یا متخصصان سلامت زنان صورت گرفته است. در حال حاضر در اکثر کشورهای جهان، دسترسی زنان به تحصیلات پزشکی را برای زنان فراهم می کنند مخصوصا زنان به رشته ای که در مورد بیماری های زنان است بسیار علاقه نشان داده اند.

دکتر زنان خوب در تهران و خدمات دهی سریع

با این وجود، همه کشورها از فرصت های شغلی برابر برخوردار نیستند  و برابری جنسیتی در تخصص های پزشکی و در سراسر جهان هنوز به دست نیامده است، علی رغم مطالعات انجام شده نشان می دهد که پزشکان زن ممکن است مراقبت های با کیفیت بالاتر را از پزشکان مرد ارائه دهند و دکتر خوب زن بسیار زیاد است و در رشته مخصوص به خود تبحر زیادی دارند. دکتر خوب زنان در تهران که شهری بسیار بزرگ است بسیار زیاد است و شما می توانید خدماتی را که ارائه می دهند را دریافت کنید.

تست پاپ اسمیر توسط دکتر زنان خوب در تهران انجام می شود:

پاپ اسمیر، یک آزمایش پاپ نامیده می شود، یک روش برای آزمایش سرطان دهانه رحم در زنان است. پاپ اسمیر شامل جمع آوری سلول ها از گردن رحم شما می شود – قسمت پایین تر و باریک رحم که در بالای قسمت واژن شما قرار دارد. تشخیص سرطان دهانه رحم در اوایل با پاپ اسمیر به شما فرصتی عالی برای درمان می دهد. پاپ اسمیر همچنین می تواند تغییرات در سلول های گردنی شما را نشان دهد که ممکن است سرطان را در آینده پیش بینی کند. تشخیص این سلول های غیر طبیعی در اوایل با پاپ اسمیر اولین گام شما در توقف رشد سرطان دهانه رحم است.

چرا پاپ اسمیر انجام می شود:

پاپ اسمیر برای غربالگری سرطان دهانه رحم استفاده می شود. پاپ اسمیر معمولا همراه با آزمایش لگن انجام می شود. در زنان بالای ۳۰ سالگی، ممکن است آزمایش پاپ با یک آزمایش برای ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) همراه باشد که یک عفونت معمولی منتقل می شود که می تواند سرطان گردنه رحم باشد باشد. در برخی موارد ممکن است آزمایش HPV به جای پاپ اسمیر انجام شود.

یک دکتر زنان خوب در تهران چند بار پاپ اسمیر  را تکرار می کند؟

پزشکان معمولا توصیه می کنند که تکرار آزمایش پاپ هر سه سال برای زنان ۲۱ تا ۶۵ ساله انجام شود. زنان با سن ۳۰ سال و بالاتر می توانند آزمایش پاپ را هر پنج سال یکبار در صورت تطابق با آزمایش با HPV انجام می دهند. یا ممکن است آزمایش HPV را به جای آزمایش پاپ در نظر بگیرند.

اگر فاکتورهای خطر را داشته باشید ، ممکن است پزشک بدون توجه به سن شما، پاپ اسمیر را انتخاب کند. این عوامل خطر زا عبارتند از:

  • تشخیص سرطان دهانه رحم یا پاپ اسمیر که سلول های پیش سرطانی را نشان می داد
  • قرار گرفتن در معرض دئودیلستیل بسترول (DES) قبل از تولد
  • عفونت HIV
  • سیستم ایمنی ضعیف به علت پیوند عضو، شیمی درمانی و یا استفاده از کورتیکواستروئید مزمن
  • سابقه سیگار کشیدن

سخن پایانی

شما می توانید با یک دکتر زنان خوب در تهران مشورت کنید و مزایا و خطرات پاپ اسمیر را مورد بحث قرار دهید و بر اساس عوامل خطر برای شما پزشک بهترین تصمیم را برای شما بگیرد.

 

 

همچنین شما می توانید در قسمت پرسش و پاسخ و سوالات زنان و مامایی  به رایگان بپرسید.